KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 6122271

nr 612 2271

Akvarell

Signerad, Mari, Napoli, Flickporträtt, 15x11

Utrop:

1.000 kr

Såld:

950 kr

måndag 30 november 2009
kl 19:35:47

Marieberg
Imariporslin
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Marimekko
Marimekko är ett finländskt textil och konfektionsföretag.
Tilgman Keramik